Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 09:36
Przeczytaj:

Z dziejów otmęckiego sportu

Kibice z Otmętu na przestrzeni lat mogli pasjonować się rozgrywkami w wielu dyscyplinach. Na najwyższym poziomie rywalizowały piłkarki ręczne, uwagę przyciągała jednak również piłka nożna, tenis stołowy, szachy, siatkówka, a nawet boks. Spójrzmy wstecz i zobaczmy, czym w grudniu 1973 oraz 1963 roku pasjonowali się miejscowi entuzjaści sportu.
Piłkarze FKS Otmęt podczas rudny jesiennej w 1963 roku. Zdjęcie opublikowane na łamach „Echa Otmętu” w numerze 24/1963.

50 lat temu
Piłkarki ręczne Otmętu Krapkowice odniosły dwa zwycięstwa w meczach towarzyskich. 4 grudnia 1973 roku do otmęckiej hali zawitał zespół z czołówki ligi czechosłowackiej – Plastika Nitra. Po pierwszej połowie nasze zawodniczki prowadziły 7:5, ostatecznie zwyciężając 16:14. 5 bramek dla Otmętu zdobyła Danuta Florczyk, 4 – Janina Jaśkowiec, po dwie Sonia Duda i Anna Lisicka, a po jednej – Jadwiga Rosochacka, Cecylia Holinej i Danuta Pałubska.

Kolejnym przeciwnikiem była ekipa Liceul Brasov z Rumunii. Tym razem rywalki nie stawiły znaczącego oporu. Już do przerwy było 15:6, a w ostatecznym rozrachunku 29:12. Zdobyczami bramkowymi podzieliły się Danuta Florczyk (8 trafień), Bogusława Piętuch (6 bramek), Danuta Pałubska i Jadwiga Rosochacka (po 4 trafienia), Alicja Sosna (3 bramki), Zdzisława Popiel ( 2 trafienia) oraz Sonia Duda i Teresa Stala (po jednej bramce).

Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Krapkowickiego z 2 stycznia - e-wydanie dostępne tutaj.