160 kolarzy 7 sierpnia około godziny 12.00 pojawi się w gminie Zdzieszowice. To jeden z etapów 83. edycji wyścigu, który potrwa od 3 do 9 sierpnia.
Jak ustalono z organizatorami, przejazd przez Zdzieszowice nastąpi w piątym dniu rywalizacji. Po opuszczeniu gminy Zdzieszowice kolarze skierują się na Górę Św. Anny – znany w regionie punkt widokowy i cel pielgrzymkowy. Trasa poprowadzi ich dalej przez Leśnicę, Lichynię oraz Zalesie Śląskie. Kolejne miejscowości na drodze peletonu to Sławięcice i Ujazd.
W peletonie znajdą się czołowi zawodnicy świata, reprezentujący kilkanaście ekip z dywizji World Tour. Dla lokalnych kibiców to okazja do zobaczenia z bliska profesjonalnego wyścigu kolarskiego na najwyższym poziomie. Mieszkańcy gminy mogą zaplanować obecność na trasie w południe 7 sierpnia.
Czytasz nas regularnie?
Pełne artykuły czekają w aktualnym e-wydaniu.
👉 [Kup wydanie]


Napisz komentarz
Komentarze