Gmina Zdzieszowice pozyskała ponad 890 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rozbudowę ul. Zielonej oraz przebudowę skrzyżowania z ul. Fabryczną i Górną. Wartość całego zadania to 1,78 mln zł.
W ramach inwestycji wykonawca przebuduje kanalizację deszczową oraz infrastrukturę elektryczną i oświetleniową. Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, a oznakowanie pionowe i poziome zostanie zastąpione nowym. Projekt zakłada także przebudowę oraz budowę nowych chodników.
W terenie ustawiono już tymczasowe oznakowanie oraz informacje o objazdach. Mieszkańcy i uczestnicy ruchu proszeni są o zachowanie ostrożności. Gmina będzie przekazywać szczegółowe terminy robót i informacje o utrudnieniach na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo i komfort korzystania z drogi.


Napisz komentarz
Komentarze