Sportowe emocje, widowiskowe akcje i doskonała atmosfera towarzyszyły uczestnikom pierwszego turnieju Streetball Krapkowice 2026, który w sobotę odbył się na boisku Orlik przy ul. Wrzosów. W wydarzeniu wzięło udział aż 105 zawodników reprezentujących 30 drużyn, które rywalizowały w czterech kategoriach wiekowych w formule 3x3.
Organizatorem wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy 4-Basket Krapkowice, który przygotował turniej z myślą o popularyzacji koszykówki oraz aktywnego stylu życia wśród mieszkańców regionu.
– Takiego turnieju jeszcze nie było w naszym mieście, dlatego postaraliśmy się o to, aby w końcu wykorzystać boiska na Orliku przy ul. Wrzosów. Naszym celem była głównie integracja środowiska koszykarskiego oraz promocja tej dyscypliny. Dziękujemy także za wsparcie, jakie otrzymaliśmy między innymi od gminy Krapkowice w ramach dofinansowania dla klubów sportowych – powiedział Tomasz Petela, organizator zawodów.
Dużym atutem wydarzenia była jego oprawa. O odpowiednią dawkę energii zadbał Music Garage by Jaro, który przez cały dzień prowadził muzyczną część turnieju.
To tylko część artykułu... Czytasz nas regularnie?
Pełne artykuły czekają w aktualnym e-wydaniu.
👉 [Kup wydanie]


Napisz komentarz
Komentarze