W rodzinnej parafii św. Floriana w Żywocicach bp Waldemar Musioł odprawił mszę dziękczynną z okazji ćwierćwiecza swoich święceń kapłańskich. W liturgii uczestniczyli m.in. ordynariusz diecezji bp Andrzej Czaja, bp Rudolf Pierskała, bp Paweł Stobrawa, rodzice jubilata oraz liczne grono parafian i gości.
W niedzielę 14 czerwca w kościele parafialnym w Żywocicach bp Waldemar Musioł przewodniczył uroczystej eucharystii, podczas której dziękował Bogu za 25 lat posługi kapłańskiej. Miejsce celebracji nie było przypadkowe – to właśnie w tej parafii przyszły biskup wychowywał się i stąd wyruszył na drogę powołania.
Hierarcha po uroczystości w przestrzeni publicznej wyraził wdzięczność wszystkim obecnym za modlitwę, życzenia i okazaną życzliwość. Podkreślił staranne przygotowanie liturgii oraz pomoc organizacyjną. Osobne podziękowania skierował do grupy „Promyki Maryi” z Zębowic, której występ artystyczny wzbogacił uroczystość. Bp Waldemar Musioł zakończył swoje wystąpienie życzeniami dla uczestników, prosząc Boga o wynagrodzenie ich dobra błogosławieństwem i łaską.
To tylko część artykułu... Czytasz nas regularnie?
Pełne artykuły czekają w aktualnym e-wydaniu.
👉 [Kup wydanie]


Napisz komentarz
Komentarze