Przez powiat krapkowicki przeszła IV Diecezjalna Pielgrzymka Camino, która zgromadziła wiernych z różnych parafii. Hasłem tegorocznej edycji były słowa „Uczniowie-Misjonarze. Wezwani, aby owoc przynosili”, a wędrówka stała się nie tylko duchowym przeżyciem, ale także okazją do spotkań i wzajemnego wsparcia.
Pielgrzymka rozpoczęła się 18 czerwca w Prudniku-Lesie, u stóp sanktuarium świętego Józefa, gdzie w czasie komunizmu przetrzymywany był błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński. Stamtąd pątnicy wyruszyli w drogę, która przez cztery dni wiodła przez malownicze miejscowości Opolszczyzny.
Pierwszego dnia pielgrzymi przeszli z Prudnika do Białej. Kolejnego dnia wkroczyli na teren naszego powiatu, odwiedzając między innymi Moszną, Racławiczki i Strzeleczki. Trzeci dzień (sobota 20 czerwca) był szczególnie intensywny. Wierni szli od Strzeleczek do Malni, zatrzymując się po drodze w kościołach w Dobrej, Steblowie, w Krapkowicach w kościele Miłosierdzia Bożego oraz w Otmęcie w kościele Ducha Świętego. Każde z tych miejsc było okazją do wspólnej modlitwy i chwili zadumy. Całodzienną wędrówkę zakończyła msza święta o godzinie 19.00 w Malni.
Ostatni, czwarty dzień pielgrzymki przypadł na niedzielę 21 czerwca. Pątnicy wyruszyli z Malni do katedry w Opolu, gdzie obchodzony był odpust Matki Boskiej Opolskiej. Trasa wiodła przez Chorulę, Kąty Opolskie, Przywory, Metalchem i Groszowice, aż do celu w opolskiej katedrze. To właśnie tam, w uroczystość patronki diecezji, zakończyła się tegoroczna duchowa wędrówka.
To tylko część artykułu... Czytasz nas regularnie?
Pełne artykuły czekają w aktualnym e-wydaniu.
👉 [Kup wydanie]


Napisz komentarz
Komentarze