Szampon na łupież pstry - jakich składników warto szukać?
Jeżeli dokucza nam łupież pstry - szampon powinien być wybrany starannie. Dlatego warto byłoby poszukiwać w nim składników scharakteryzowanych w poniższej tabelce, bezpiecznych, delikatnych dla skóry, a równocześnie niezwykle skutecznych:
Witamina E | Nazywana witaminą młodości. Charakteryzuje ją działanie antyoksydacyjne. Koi świąd, przynosi skórze ulgę |
Siarczek selenu | Wykazuje silne działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, działa na łupież pstry leczniczo |
Glinka biała Montmorillonite | Dogłębnie oczyszcza skórę. Reguluje pracę gruczołów łojowych, chroniąc przed przetłuszczaniem i przesuszeniem |
.png)
Osobom, które cierpią na łupież pstry, szampon leczniczy zwłaszcza o naturalnym składzie aktywnym powinien przynieść oczekiwaną ulgę. Trzeba mieć jednak mieć na uwadze to, aby stosować go systematycznie. Jedynie regularnie stosowane produkty przeciwłupieżowe będą miały szansę skutecznie zadziałać. Po ustąpieniu objawów warto dla podtrzymania efektów, stosować szampon przynajmniej raz w tygodniu – mówi Karina Pietrzela, kosmetolog
Szampon na łupież pstry - zaufaj sile skutecznych produktów
Szampon na łupież pstry to kosmetyk, którego sile można zaufać. Warto zdecydować się na zakup któregoś z kosmetyków uwzględnionych w poniższym rankingu:

1. Zestaw kosmetyków Pityver - zestaw kosmetyków tworzą: szampon, emulsja do ciała oraz płyn do skóry głowy. Największym atutem tych kosmetyków jest ich kompleksowe działanie. Uzupełniające swoje działanie składniki o właściwościach przeciwgrzybicznych i przeciwłojotokowych, zapewniają skórze czystość. Czynią ją wolną od łupieżu. Można stosować je zarówno wtedy, gdy dokuczają nam łupieżowe plamy, jak i wtedy, gdy chcemy zapobiec jego ponownemu pojawieniu się. W preparatach tych znajdują się również składniki o potencjale przeciwbakteryjnym. Działają na skórę oczyszczająco. Skuteczność produktów potwierdzają pozytywne opinie klientów.
Dzięki zestawowi kosmetyków Pityver, udało mi się pokonać łupież pstry - cieszy się pani Jadwiga z Kędzierzyna-Koźla
Kosmetyki na łupież pstry sprawiły, że moja skóra stała się wolna od objawów tego uporczywego schorzenia - przyznaje pani Karolina z Krakowa
Zobacz wszystkie kosmetyki z serii Pityver od Verdelove: https://verdelove.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/lupiez-pstry/

2. Lefrosch Versic Set Capitis Duo – w zestawie znajdują się szampon i emulsja. Oba produkty zwalczają łupież pstry. Zarówno w szamponie, jak i w emulsji, nie brak składników łagodzących podrażnienia oraz dbających o to, aby skóra pozostawała odpowiednio nawilżona i zregenerowana. Poradzą sobie jednak dobrze tylko przy łagodnych i umiarkowanych formach tego schorzenia. W przypadku zaawansowanego łupieżu, konieczne może okazać się użycie silniejszych środków.

3. Benemedo Mediket Versil - dość skuteczny szampon na łupież pstry. W kosmetyku tym znajdują się składniki przeciwgrzybicze oraz przeciwzapalne. Szampon pomaga oczyścić skórę ze wszelkich zanieczyszczeń. Sprawia także, że skóra staje się odporna na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. W kosmetyku tym znajdują się także substancje, które dbają o prawidłową pracę gruczołów łojowych, które, jednakże nie do końca służą włosom – te po użyciu szamponu mogą się puszyć.
Łupież pstry - szampon zadziała skuteczniej, jeżeli wesprzesz jego działanie
Jeżeli cierpimy na łupież pstry, szampon leczniczy powinien nam pomóc. Zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na ten o naturalnym składzie aktywnym. Trzeba jednak postarać się także o to, aby równolegle zastosować inne metody przybliżające do równowagi i posiadania zdrowej skóry. Mowa tu przede wszystkim o:
- zrównoważonej diecie,
- piciu ziół,
- wietrzeniu pomieszczeń,
- używaniu świeżych ręczników
Jeżeli chodzi o dietę należy spożywać świeże warzywa oraz owoce. Unikajmy natomiast nadmiaru soli, cukru i niezdrowych tłuszczy. W walce z łupieżem pstrym pomogą także zioła, zwłaszcza rumianek pospolity. Należy pamiętać i o tym, aby często wietrzyć pomieszczenia i zawsze używać świeżych ręczników czy grzebienia.
Podsumowując, bez trudu można stwierdzić, że na łupież pstry szampon to jeden ze skuteczniejszych produktów w walce z tym uciążliwym schorzeniem. Odpowiedni produkt, bogaty w skuteczne składniki aktywne, poprawi stan skóry w zauważalny sposób. Nie ulega wątpliwości, że szampon na łupież pstry potrzebuje wsparcia. Warto byłoby więc zadbać o odpowiednią dietę, a także o kurację ziołami. Należy pamiętać także o tym, aby używać zawsze świeżych ręczników i często wietrzyć pomieszczenia.
FAQ
1. Czy na łupież pstry szampon o naturalnym składzie zastąpi zwykły szampon?
Szampony przeznaczone do walki z łupieżem pstrym posiadają wiele składników aktywnych. Te zwalczające łupież pstry są tylko jednymi z nich. Kosmetyki te są w stanie oczyścić także skórę z zanieczyszczeń. Pomogą także w nawilżeniu skalpu oraz zapobiegną przetłuszczaniu się włosów. Dbają również o pukle. Szampon przeciwłupieżowy może więc zastąpić nam tradycyjny szampon na czas walki ze schorzeniem.
2. Naturalny szampon na łupież pstry - czy jest bezpieczny?
Szampon o naturalnym składzie jest jak najbardziej bezpieczny. Z powodzeniem można więc wykorzystać go do walki z łupieżem, nie obawiając się o to, że spowoduje jakiekolwiek podrażnienia skóry. Zawsze należy jednak upewnić się co do tego, że nie mamy uczulenia na jakiś składnik wchodzący w skład szamponu.
3. Czy naturalny szampon na łupież pstry wystarczy, aby pozbyć się łupieżu pstrego?
Jeżeli zależy nam na trwałym pozbyciu się łupieżu pstrego, należy pamiętać o tym, aby podejść do problemu holistycznie. Nie należy więc ograniczać się jedynie do szamponu. Oprócz niego warto zastosować także płyn do przemywania skóry oraz inne preparaty pielęgnacyjne. Godnym polecenia jest seria kosmetyków Pityver, ponieważ ich składniki uzupełniają swoje działanie.
Bibliografia
- Baran W., Batycka A., Baran E., Leczenie zakażeń grzybiczych skóry gładkiej, skóry owłosionej głowy, paznokci i błon śluzowych, 2008
- Kwaśniewska J., Morus-Urbańska E., Jaskółowska A., Ocena niektórych danych klinicznych u pacjentów z łupieżem pstrym, 2010
- Thoma W., Krämer H.J., Mayser P., Pityriasis versicolor alba, 2004
- Nowicki R., Farmakoterapia grzybic powierzchniowych, 2002
- Zawirska A., Adamski Z., Grzyby z rodzaju Malassezia, 2004